Meta, metaverse odaklı ilk perakende mağazasını duyurdu

image credit: Meta

Meta şirketi resmi sitesinden yaptığı duyuruyla 9 Mayıs’ta, Burlingame, California‘da ‘Meta Portal‘, ‘Ray-Ban Stories‘ ve ‘Quest 2‘yi keşfetmek ve bizzat deneyimlemek için ilk perakende satış mağazası olan Meta Store‘u açacağını açıkladı.

İnsanlara metaverse ve sanal gerçeklik -VR- odağında ‘uygulamalı deneyim’ sunmayı amaçladığını belirten firma, ayrıca daha iyi bir alışveriş deneyimine sahip online bir mağaza açtı. Meta.com‘da üç ayrı kategoride ürünler sunan firma gelecek planları için sanırım bize ipucu veriyor.

Quest 2 sanal gerçeklik uygulamalı demo alanları ve kullanıcıya VR deneyimini göstermek için her türlü imkana sahip yeni mağaza için Meta şöyle bir açıklama yapmış:

Sonuç olarak, Meta Store ile hedefimiz, insanlara bugün ürünlerimizle nelerin mümkün olduğunu gösterirken, metaverse canlanırken geleceğe bir bakış açısı vermek ve bu süreçte bu kavramın gizemini biraz ortadan kaldırmaktır.

Oculus’u Meta’laştırma programı çerçevesinde 2023 yaklaşırken şirket tüm imkanlarıyla metaverse, VR ve AR gibi alanlara yatırım yapmaya devam ediyor. Önümüzdeki senelerde ‘diğer büyük oyuncuların’ sektöre girmesiyle birlikte ilginç şeyler görmeye başlayabiliriz.

Yayınlayan

mobilkanal

Hayatın mobil tarafı

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s