Facebook sanal evren ‘Metaverse’ oluşturmak için 10.000 kişi arıyor

21. yy’ın modern insanı’ olarak gerçeklik algımız değişiyor ve buna paralel olarak ihtiyaçlarımız da değişiyor. Bunlardan biri de sanal dünya için alternatif bir evren olan: Metaverse. Sosyal medyanın büyük oyuncusu Facebook, sanal bir dünya inşa etmek için önümüzdeki 5 yıl içinde Avrupa Birliği ülkelerinden 10.000 yüksek eğitimli yeni çalışan istihdam edeceğini açıkladı.

Yayınladığı açıklamaya göre;

Facebook, bir sonraki bilgi işlem platformunu oluşturmaya yardımcı olacak bir yolculuğun başlangıcında. Başkalarıyla birlikte çalışarak, ‘Metaverse‘ olarak adlandırılan şeyi geliştiriyoruz – sanal ve artırılmış gerçeklik gibi teknolojileri kullanan birbirine bağlı sanal deneyimlerin yeni bir aşaması. Kalbinde, daha büyük bir “sanal varlık” duygusu yaratarak, çevrimiçi etkileşimin, kişisel etkileşim deneyimine çok daha yakın olabileceği yeni bir yer. Metaverse: yaratıcı, sosyal ve ekonomik fırsatlara erişimin kilidini açmaya yardımcı olma potansiyeline sahiptir. Ve Avrupalılar en başından itibaren onu şekillendirecekler.

Hiçbir şirket metaverse‘e olmayacak ve işletmeyecektir. İnternet gibi, temel özelliği de açıklığı ve birlikte çalışabilirliği olacaktır. Bunu hayata geçirmek, şirketler, geliştiriciler, yaratıcılar ve politika yapıcılar arasında işbirliği gerektirecektir. Facebook için, ürün ve teknoloji yeteneklerine sürekli yatırımın yanı sıra iş genelinde büyümeyi de gerektirecek.

Dolayısıyla bugün, önümüzdeki beş yıl içinde Avrupa Birliği (AB) içinde 10.000 yeni yüksek vasıflı iş yaratma planını duyuruyoruz. Bu yatırım, Avrupa teknoloji endüstrisinin gücüne ve Avrupa teknoloji potansiyeline duyulan güvenin bir göstergesidir.

FB newsroom

İllüstrasyon: https://pixabay.com/images/id-4065924/

Yayınlayan

mobilkanal

Hayatın mobil tarafı

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s