VR stüdyosu Downpour Interactive Facebook tarafından satın alındı

Çok oyunculu VR birinci şahıs nişancı (FPS) oyununu Onward‘un yapımcısı Downpour Interactive, Facebook tarafından satın alınan son VR oyun stüdyosu oldu.

Facebook, Oculus blogunda satın almayla ilgili olarak Onward‘un Oculus platformunda başarısını öne çıkararak satın alma nedeni olarak gösterdi. Satın almadan sonra Dawnpour’un ekibi de zamanla Facebook çatısı altına girerek çalışmalarına devam edecek. Satın alımın finansal bilgileri ve ekibin gelecek projeleri hakkında ise bilgi verilmemiş fakat heyecan verici planlarının olduğu söylemişler.

Downpour Interactive kurucusu Dante, “Facebook’ta Oculus Studios’a katılarak, artık Onward’ın tam vizyonunu muazzam destek ve kaynaklarla gerçekleştirebiliriz. Bu, tüm platformlardaki tüm oyuncularımız için daha iyi bir oyun anlamına gelir. Hiyerarşide veya vizyonda herhangi bir değişiklik yok, Downpour’daki herkes size mümkün olan en iyi oyunu sunmak için hala çok çalışıyor. Hepinize sürekli desteğiniz için teşekkür eder, gelecekteki güncellemeler ve içerikler için bizi izlemeye devam edin.” şeklinde açıklama yaparak kullanıcılara her şeyin eskisinden daha iyi olacağı mesajını verdi.

Yayınlayan

mobilkanal

Hayatın mobil tarafı

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s