Oculus VR başlıklarının Multiplayer ve Sosyal Etkileşim Özellikleri Artırıldı

image via oculus blog

Şu ana kadar tartışmasız en başarılı sanal gerçeklik başlığı olan Oculus Quest‘in piyasaya çıkışının üstünden bir seneden fazla zaman geçmesine rağmen tüm hızıyla gelişmeye devam ediyor. Anladığım kadarıyla Facebook yakaladığı bu başarıyı olabildiğince sürdürmek gayretinde. Oculus, yayınladığı blog yazısıyla platformun multiplayer ve sosyal etkileşim özelliklerinin geliştirildiğini açıkladı.

Yapılan açıklamada ‘Herkese açık partiler‘ ve ‘Birlikte seyahat‘ özellikleri sosyal etkileşim bağlamında yeni özellikler olarak tanıtıldı. Sesli çağrılar -voice call- yaparak mevcut arkadaşlarınız veya yeni tanışacağınız kişilerle birlikte herkese açık partiler -Public Parties- verebilir, oyun oynayabilirsanal gerçeklik dünyasında seyahat edebilir ve sesli sohbetler gerçekleştirebilirsiniz. Sistem tüm bunlar için toplamda 8 kişiye kadar etkileşim imkanı sağlıyor.

Kullanıcılardan gelen istekleri göze alarak ‘birlikte seyahat‘ -Travel Together- için bazı uygulamarla işbirliğine giderek bir partideki arkadaşlar, birden fazla menüden geçmeden ve arkadaşların katılmasını beklemeden desteklenen uygulamarda birlikte “seyahat edebilir” hale gelecek. Oculus’un açıklamasına göre ilk olarak Echo VR, Racket: Nx, Synth Riders, Eleven Table Tennis, Elven Assassin, Epic Roller Coasters, Arizona Sunshine, Cloudlands 2, Spaceteam VR, Ironlights, Multiverse ve Pro Putt by Topgolf gibi uygulamalarla bu özelliği kullanmak mümkün olabilecek.

Facebook tarafında da geliştirmelere giden Oculus, arkadaş bulmayı kolaylaştıran ve bazı gizlilik kontrolleri üzerinde de iyileştirmeler yapmış. Net açıklama yapılmamasına rağmen Oculus’un Quest ve Rift platformlarında geçerli olacağı tahmin edilen güncelleme ile eksik taraflarını güçlendirmeye devam eden şirket, daha başka yeniliklerin de geleceğini ise şimdiden haber veriyor…

Yayınlayan

mobilkanal

Hayatın mobil tarafı

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s