2021’de LG’den Ultra Hafif Artırılmış Gerçeklik Gözlüğü Gelebilir

Önümüzdeki senelerin VR ve AR gözlükleri için büyük gelişmelere gebe olduğu artık sır değil. Apple’ın artırılmış gerçeklik gözlüğü merakla beklenirken diğer firmalar da boş durmuyor. İsmi ülkemizde fazla bilinmeyen Çinli firmaları. saymazsak Panasonic, Google, Facebook, Apple, Samsung ve HTC Vive gibi bir çok oyuncu var. Bundan dolayı çıkan söylentileri bir kalemde silip atmıyor ve ciddi şekilde takip etmeye çalışıyorum.

Koreli teknoloji haber sitesi etnews‘e göre LG‘den 2021 yılının sonuna doğru süper hafif (80 gr’dan az olduğu söyleniyor) AR gözlüğü gelmesi olası görünüyor. Habere göre Japon Telekom devi NTT DoCoMo ile işbirliğine giden LG Electronics gelecek yılın sonuna doğru Japonya’da artırılmış gerçeklik gözlüğünü piyasaya sürecek. LG’nin CTO’su önderliğinde geliştirilen artırılmış gerçeklik gözlüğünün bir prototipinin hazır olduğu bile söyleniyor.

AR başlıkları genel tanımıyla bulunduğu çevreye dijital katmanlar ekleyen bir teknoloji, 5G teknolojisinin gelişimi ve yaygınlaşmasıyla NTT Docomo’nun bu noktada faydası olacağı ve zengin gerçeklik yaratmada katma değerli servisleri sunabileceğini düşünüyorum. Son olarak fiyat hakkında hiç bir bilgi yok. Üreticilerin, bence, sanal gerçeklik başlıklarında olduğu gibi artırılmış gerçeklik başlıklarında da 500 dolar seviyesinin altına indirmesi ve yaygınlaşması için 3.parti işe yarar uygulamaları yayınlaması gerektiğini akıllarında çıkarmaması gerekiyor.

Yayınlayan

mobilkanal

Hayatın mobil tarafı

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s