Oculus Quest uygulama ve oyun satışları 100 milyon doları geçti

Facebook bir blog yazısıyla, Oculus mağazasında Quest sanal gerçeklik başlığı için satılan içeriğe ilişkin yeni satış rakamlarını açıkladı. 100 milyon dolar satış rakamını geçen Oculus Quest mağazasını VR tarihine adını yazdırmayı başardı. Bu arada Oculus Quest’in kardeşi Rift S‘le beraber bundan bir yıl önce piyasaya sunulduğunu hatırlatmakta fayda var.

1 yıl gibi bir sürede önemli bir başarıya imza atan Oculus Quest için bazı verilerde paylaşıldı. Facebook bu 100 milyon dolardan, 20 oyunun her birinin en az 1 milyon dolar kazandığını ve bunların 10’unun 2 milyon dolarlık satışları yakalığını söylüyor.

Dünya genelinde Covid-19 salgını insanları eve kapatmak zorunda bıraktı ve bu karantina süreci VR başlıklarının satışlarını arttırdı. Bu yüzden son bir kaç aydır satışlara yetişemeyen Oculus, yeni VR başlıkları için çok çalıştıklarını ve en kısa sürede mağazalarda stoklara girmesini sağlayacaklarını da eklemiş.

Daha güncel verileri ve belki yeni bir sanal gerçeklik gözlüğü bu sene pandemi nedeniyle online olarak düzenlecek Oculus Connect 7 etkinliğinde duyabiliriz.

Yayınlayan

mobilkanal

Hayatın mobil tarafı

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s