Görüntü teknolojisinde uzman DigiLens’e Samsung’dan yatırım

Genişletilmiş gerçeklik (XR) için holografik dalga kılavuzu (waveguide) ekran teknolojisinde yenilikçi bir firma olan DigiLens Inc., bugün Samsung Venture Investment Corp’un (Samsung Ventures) DigiLens‘e yatırımı duyuruldu. Samsung Ventures ilk olarak DigiLens’in Seri-C yatırım turunda yer almıştı, şimdi ise tekrar dönüştürülebilir bir borçlanma aracıyla yatırım yaptı. 2003 yılında kurulan firmanın, bugüne kadar 110 milyon dolar yatırım almayı başardığını hatırlatmakta fayda var.

Oldukça dikkat çeken dalga kılavuzlu (waveguide) ekranları ve lazer dalga kılavuzu tabanlı ışın üreticilerinin geliştiricisi olan DigiLens, Artırılmış gerçeklik gözlükleri için gelecekte tüketiciyi fiyat noktasında memnun edecek ürünlerle buluşturmayı amaçlıyor.

Benim de bu haber vasıtasıyla haberdar olduğum şirketin teknoloji nefes kesici gözüküyor. Hafif, taşınabilir ve doyurucu görseller sunan artırılmış gerçeklik gözlüklerinin insanların ulaşabileceği fiyatlara indirmesi ise kulağa harika geliyor. Takip listeme ekledim. Gelişmelerden haberdar edeceğim.

Kaynak:https://www.digilens.com/press-release/digilens-doubles-down-on-its-optical-technology-strategy-with-increased-investment/

Yayınlayan

mobilkanal

Hayatın mobil tarafı

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s