Unreal Engine ile 3D Holografik Görüntü Oluşturmak Artık Mümkün

Artık boyutların ve doğal gerçeklik algımızın yetmediği günlerde yaşıyoruz. VR teknolojisinin en büyük açmazlarından olan başlık veya gözlük takma gereksinimi bazıları için eziyet olabiliyor. İşte buna bir açıdan çözüm getiren ‘Holographic Display‘ teknolojisi ise olanca hızıyla ilerlemeye devam ediyor. Looking Glass Factory bugün yaptığı duyuru ile Unreal Engine kullanarak 3 boyutlu çıktıları gözlük gerektirmeden holografik görüntü teknolojisi ile ekrana sığdırmak mümkün.

Epic Games ile işbirliği içinde Looking Glass Factory, içerik oluşturucuların bu holografik ekranları kullanarak tasarımlarını görselleştirebilmeleri için bir UE4 eklentisi yayınladı. Yeni özellik video oyun pazarının yanısıra, otomotiv, mimari, harita ve tıbbi görüntüleme gibi iş yapan endüstriler için de kullanılabilir durumda. Zaten fiyat çıtasının ne kadar yüksek olduğunu düşünürsek, holografik ekran teknolojisinin ilk olarak profesyonel ve iş amaçlı hayatımıza gireceğini düşünmek yanlış olmaz.

Epic Games CTO’su Kim Libreri yaptığı açıklama şu şekilde: “Gözlüksüz bir holografik ekrana erişebilmek büyük bir atılımdır ve sürükleyici bilgisayar grafikleri, görselleştirme ve içerik oluşturma konusunda çalışanlar için heyecan vericidir. Holografik ekran çarpıcı bir gerçekçilik seviyesi sunuyor ve Unreal Engine tarafından üretilen içeriğin desteğiyle ortaya çıkan yenilikleri görmeyi dört gözle bekliyoruz.”

Bende bu teknolojinin neler getireceğini görmek için bekliyor olacağım.

Yayınlayan

mobilkanal

Hayatın mobil tarafı

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s