Sanal gerçeklik yayın platformu Vreal kapandı

Seattle merkezli sanal gerçeklik aleminin bir nevi Twitch’i sayılabilecek platformu Vreal websitesinden kapandığını duyurdu. 2015 yılında kurulan şirket için işler aslında iyi başlamıştı ve fikirleri de güzeldi. Kullanıcılara sanal gerçeklik deneyimlerini sanal kameralarla video olarak kaydetmelerini ve yayınlamalarını sağlayan şirket toplamda 15 milyon dolar kadar yatırım almayı başarmıştı. 4 yıllık maceraya vreal.net sitesindeki kapanış yazısında sundukları teknolojinin zamanın ilerisinde olduğunu ve sanal gerçeklik pazarının umdukları kadar hızlı gelişmediğinden dem vurarak son verdiler.

Geçen sene şirketin 11.7 milyon dolarlık yatırım aldığı haberini paylaşırken sundukları teknolojiden etkilenmiştim. Zamanın ilerisinde fikirler ve yatırımlar maalesef böyle hayal kırıklıklarına neden oluyor ama VR teknolojisinin alacağı daha çok yol var ve bu yol daha büyük fırsatlara gebe…

Şirketin veda notu:

Vreal iddialı bir fikirle başladı. VR sürükleyici ve VR içeriği de sürükleyici olmalı. VR topluluğunun bir parçası olanlar için, VR kulaklığınıza ilk taktığınızda, bir arkadaşınızın yüzündeki şaşkınlığı görmek her zaman ilham vericiydi. VR büyülü ve Vreal ekibi bu sihri herkesle paylaşmak istedi. Bunu başardık ve yaptığımız işten inanılmaz gurur duyuyoruz. Maalesef, sanal gerçeklik pazarı hiçbir zaman umduğumuz kadar çabuk gelişmedi ve kesinlikle biz zamanın çok ilerisindeydik. Sonuç olarak, Vreal operasyonları durduruyor ve muhteşem ekip üyelerimiz başka fırsatlara yöneliyorlar. İnanılmaz bir yolculuk oldu ve topluluğumuza, ortaklarımıza ve yatırımcılarımıza bize verdikleri destek için teşekkür etmek istiyoruz. Herhangi bir sorunuz varsa veya bağlantı kurmak isterseniz, Discord sunucusunu bir hafta daha açık tutacağız.

Vreal ekibinden sevgilerle.

Yayınlayan

mobilkanal

Hayatın mobil tarafı

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s