ABD, Askerlerin Savaşa Hazır Kalmasını Sağlamak İçin Magic Leap One Kullanıyor

Magic Leap Horizons tarafından geliştirilen yeni bir artırılmış gerçeklik eğitim aracı, ABD Deniz Kuvvetleri askerlerini çeşitli senaryolar eşliğinde eğitimi için Magic Leap One gözlüğünü kullanıyor. Bir oda büyüklüğündeki eğitim ortamında askerlerin savaşa hazır olması amaçlanıyor.

Kullanılan sisteme “ değiştirilebilir taktikli artırılmış gerçeklik destekli yapay savaş” anlamına gelen TRACER adı veriliyor ve bir sırt çantası işlemcisine bağlı Magic Leap başlığı, Haptech’in (resmi olarak StrikerVR) simüle edilmiş bir silahı gibi simülasyonun bir parçası olarak çoklu teknolojiler kullanıyor. Askerleri çok kullanıcılı bir AR deneyimine sokabilecek dokunsal geri bildirim, el takibi ve yeni yazılım sayesinde gerçekçi geri tepkimeler sağlanıyor.

Magic Leap Horizons ilk olarak ABD Ordusu’nun ARDST ( Augmented Reality Dismounted Soldier Training ) projesinin bir parçası olarak TRACER’ı gelişdirdi. Bununla birlikte askeri yetkililer TRACER’in potansiyelini gördü ve özellikle okyanus aşırı çalışan denizcilerde kullanmak için ABD Deniz Kuvvetleri Magic Leap ve Haptech Inc. ile çalışmaya başladı.

ABD Deniz Kuvvetleri Araştırma (US Navy Research) videosunda Deniz Sistemleri Harp Merkezi İnsan Sistemleri Geliştirme ve Araştırma Şubesinden, Dr. Patrick Mead “Donanma boyunca eğitim sistemlerine bakarsanız, hala çok fazla geleneksel metod kullanıyoruz fakat denizcilerin ihtiyaç duydukları eğitimi almaları için sınırlı bir süremiz var. AR (artrılmış gerçeklik) ve VR (sanal gerçeklik) teknolojisi ve bunlarla birlikte ortaya çıkan bazı çevresel aygıtlar ve yetenekler, daha önce asla başaramayacağımız eğitim senaryolarına izin verecek.” diyerek konunun önemini vurguladı.

kaynak:vrscout.com/news/us-navy-magic-leap-combat-training/

Yayınlayan

mobilkanal

Hayatın mobil tarafı

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s