Sanal gerçeklik tarayıcısı Firefox Reality artık Oculus Quest’i destekliyor

Firefox Reality’nin geçen yıl Mozilla tarafından piyasaya sürülmesinden bu yana şirket, sanal gerçeklik tarayıcısının desteğini yavaş yavaş artırıyor ve Microsoft’un HoloLens 2 zengin gerçeklik başlığına destekten sonra şimdide Oculus Quest için internet tarayıcı desteği açıklandı.

Firefox Reality VR web tarayıcı ile Oculus Quest’in 6 farklı hareket sensörünü (DoF sensörü) kullanmak, zengin gerçeklikli video deneyimi ve Mozilla Hubs ile arkadaşlarınızla buluşmanız mümkün.

Firefox Reality, sitelerin sizi izlemesini, reklam ve teknoloji şirketleri için kişisel veri toplamasını engelleyen Gelişmiş İzleme Koruması gibi bir dizi özelliğe sahip. Bu seçenek, varsayılan olarak ayarlanmış durumda. Konu ile ilgili Mozilla’dan yapılan açıklama şu şekilde: “Gizliliğin isteğe bağlı ayarlara düşürülmemesi gerektiğine kesinlikle inanıyoruz. Bu seçeneğin görünmeyen bir başka artısı ise tarayıcının hızını artırması.”

Firefox Reality ‘nin mümkün olduğunca çok insan tarafından da kullanılabilmesini sağlamak için uygulama şu anda Japonca, Korece, Basitleştirilmiş Çince ve Geleneksel Çince dahil olmak üzere 10 farklı dili destekliyor. Daha geniş dil desteğinin yolda olduğunu da belirtmek gerekiyr. ayrıca Firefox Reality, Ayrıca yazmak yerine web’de arama yapmak için sesle kontrol özelliği de bulunuyor.

Yayınlayan

mobilkanal

Hayatın mobil tarafı

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s