Continental ve Leia’dan otomotiv sektörü için devrimsel holografik görüntü teknolojisi

image credit: Continental

Otomotiv teknolojisi üreticisi Continental, Silikon vadisinden 3 boyutlu görüntü teknoloji şirketi Leia Inc. ile hem sürücülerin hem de yolcuların güvenliğini ve rahatını artırmak için tasarlanmış gözlüksüz holografik görüntü sağlayan teknoloji geliştirmek için ortaklık yaptığını duyurdu.

2022 yılında kullanıma sunulması planlanan teknoloji, Continental tarafından “Natural 3D Lightfield Instrument Cluster” olarak adlandırılıyor ve 3D derinlik, önemli bilgileri vurgulama, uyarılar ve diğer çeşitli ışık efektleri gibi sürükleyici unsurlar dahil ederek yolcular ve makine-insan arasında önemli verileri etkileşim kabiliyeti yüksek düzeyde güvenli bir şekilde sunacağı düşünülüyor.

Continental’in üst düzey yetkililerinden Jens Brandt konu ile ilgili, “Otomotiv endüstrisinin en büyük zorluklarından biri, insan-makine etkileşimi için akıllı konseptler geliştirmek ve sürücü deneyimini geliştiren, sürücünün yoldan rahatsız edilmeden basit ve etkili bir şekilde etkileşime girmesini sağlayan çözümler yaratmaktır. Yeni Lightfield (Işık Alanı) ekranı, sadece en yüksek kalitenin üçüncü boyutunu araca getirmiyor, aynı zamanda yenilikçi teknoloji de yeni bir konfor ve güvenlik boyutu yaratıyor. Bizim çözümümüz, araç üreticilerine sürücü deneyimini geliştirme yeteneği sağlıyor.” şeklinde açıklama yaptı.

Leia’nın lightfield teknolojisini kullanan ekip, bakış açısından etkilenmeden ve gözlük gereksinimi olmadan çalışabilmesi için üretilen 3 boyutlu görüntünün 8 farklı persfektifini kullanarak işliyor. Ayrıca şirketin alanında popüler teknolojisi Diffractive Lightfield Backlighting (DLB) ile her ışık koşullarında net görüntü sağlanması amaçlanıyor.

Gelecekte, Continental ve Leia, görüntülü aramalar, internet’te gezinme, video ve müzik akışı ve çeşitli AR -Artırılmış Gerçeklik- işlevleri de dahil olmak üzere ek özellikler eklemeyi umuyor. Şimdilik, üçüncü taraf geliştiriciler, Otomotiv Yazılım Geliştirme Kiti’ni (SDK) kullanarak LeiaLoft içerik platformu için kendi “holografik” uygulamalarını oluşturabilirler.

kaynak: vrscout.com/news/continental-leia-3d-lightfield-car-display/

Yayınlayan

mobilkanal

Hayatın mobil tarafı

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s