Magic Leap, ticari sırlarını çaldığı gerekçesiyle Nreal için mahkemeye gidiyor

Eski bir Magic Leap çalışanı olan Xu Chi tarafından kurulan Nreal ticari sırları kullanma nedeniyle mahkemeye veriliyor. Magic Leap’in iddiasına göre Xu Chi, şirkette geçirdiği zaman boyunca elde ettiği bilgiyi, Nreal ‘de ürünü geliştirirken hızlandırmakla ve haksız rekabet ile suçlanıyor.

Mahkeme verilen dilekçede genel olarak, “Magic Leap, Nreal’in gelişiminin genel hızının, Nreal’e sunulan toplam kaynak miktarının (para ve iş gücü saati) ve bunun sonucunda Nreal ürününün tasarım, fonksiyon, özellik ve bileşenlerinin Bay Xu’nun yanlış kullanıldığını gösterdiğini, eski bir Magic Leap çalışanı olarak erişim sağladığı gizli ve özel bilgileri kullandığını iddia ediyor.”

Magic Leap’in geçen sene duyurulan Magic Leap One gözlüğü ile Nreal Light Mixed Reality gözlüğü arasında tasarım olarak benzerlik olsa da işin asıl önemli kısmının teknik detaylarda gizli olduğu ve benim anlayışım ötesinde olduğunu bilmiyorum. Önümüzdeki yıllarda akıllı gözlüklerin yaygınlaşması ile birlikte belki de daha çok mahkeme haberleri duyabiliriz.

Aşağıya iki artırılmış gerçeklik gözlüğü için yayınlanmış demoları ekliyorum. Ne kadar çalıntı bilmem ama esinlenmenin olduğu benim açımdan kuşku götürmüyor.

kaynak: https://magic-leap.reality.news/news/magic-leap-takes-nreal-court-over-trade-secrets-theft-0198917/

Yayınlayan

mobilkanal

Hayatın mobil tarafı

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s