Google’dan Artırılmış Gerçeklik Destekli Reklam Hamlesi

Photo by PhotoMIX Company on Pexels.com

Son yıllarda artırılmış gerçeklik konusunda çalışmalarına hız veren Google, Youtube’da artırılmış gerçeklik ‘ Augmented Reality’ destekli reklamlara yayına alacağını bir blog yazısıyla duyurdu.

3 boyutlu görsel dünyanın ve artırılmış gerçekliğin ( AR) gücünü tüketiciler için daha zengin ve daha ilgi çekici hikayeler anlatmanın mümkün olduğunu söyleyen Google’ın yeni reklam aracını bu yaz yayına alacağını haber veriyor.

MAC Cosmetics bu özelliği ilk kullanan marka olurken, yeni formatı kullanarak YouTube’un aylık 2 milyar aktif kullanıcısına uygulayabilecek ve sonuçlarını gerçek zamanlı olarak ölçebilecek. Daha önce yürütülen testler sonucunda kullanıcıların yüzde 30’unun AR deneyimini aktif ettiğini ve sanal ruju ortalama 80 saniye boyunca denediğini ifade ediyor.

3 boyutlu reklamlar da geliyor

Reklam konusunda her türlü imkanı değerlendiren Google, yeni 360 derece etkileşimli reklam formatı Swirl’i de devreye alacak. Swirl mobil web için tasarlanmış 360 derece video olarak yeni bir sürükleyici görüntü formatı. İnsanlar, 3D nesneyi her yöne döndürerek ve yakınlaştırıp yakınlaştırıp uzaklaştırarak, ürünü her yönüyle etkileşime girmesini sağlıyor.

Yayınlayan

mobilkanal

Hayatın mobil tarafı

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s