Airbus HoloLens 2 yazılımı satmak için Microsoft’la işbirliğine gidiyor

Uçak üreticisi Airbus, Microsoft’un HoloLens ile elde ettiği üretkenlik artışından çok etkilendi ve neticede müşterilerine artırılmış gerçeklik yazılımı sunmaya başlayacak. Pazartesi günü Paris Hava Fuarı’nda, şirketin artırılmış gerçeklik başlığı konusunda kendi deneyimleriyle geliştirdiği eğitim, uzaktan işbirliği ve bakım çözümleri de dahil olmak üzere kullanıma hazır uygulamaları satmaya başlayacağını açıkladı.

Airbus’a göre, Microsoft’un artırılmış gerçeklik ( Augmented Reality) başlığı müşterisinden bir AR yazılımı tedarikçisine dönüşme kararı, şirketin HoloLens’le olan pilot programlarının başarısından ve bu programlardan elde edilen yatırım getirisi neden oldu.

Microsoft’dan Alex Kipman Airbus ile yapılan ortaklık için, “Müşterilerden ilham alınarak yine müşteriler için tasarlandı. Airbus, endüstri için karma gerçeklik çözümlerinin geleceğini inşa etmekte uzun süredir stratejik bir ortak olmuştur ve onlardan çok şey öğrendik. Önümüzdeki yeni yapay zeka, karma gerçeklik çağında Airbus’la ortaklık yapmaktan heyecan duyuyoruz.” şeklinde açıklama yaptı.

Bu arada Airbus’un HoloLens rünlerinin ilk müşterisi geçen hafta ilk Airbus A350 XWB’yi alan Japan Airlines oldu. Havayolu, bakım teknisyenlerine ve kabin ekibine, işteyken kendi alanlarında görüntülenen 3D içerik ve iş akışı talimatlarıyla yardımcı olacak bir eğitim programı uygulayacak.

https://hololens.reality.news/news/airbus-partners-with-microsoft-begin-selling-hololens-2-software-after-successful-ar-pilot-program-0198836/

Yayınlayan

mobilkanal

Hayatın mobil tarafı

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s